هر آنچه باید در مورد خرید اقساط خودرو سواری بدانید

لیزینگ خودرو سواری بر اساس نوع فعالیت در چندین دسته مختلف تقسیم می شود و این تقسیم بندی به صورتی است که توسط بانک مرکزی نیز مورد تایید قرار می گیرد. لیزینگ ها موسساتی هستند که در زمینه تامین مالی مشتریان به واسه تهیه کالا فعالیت دارند و در نهایت واگذاری به مشتری در راستای شرط تملیک و یا فروش اقساطی صورت می گیرد.

خرید خودرو به دلیل قیمت بسیار بالایی که دارد کمی دردسرساز شده است. لیزینگ خودرو سواری و طرح فروش اقساطی یکی از مواردی است که بارها در مورد آن صحبت شده است.

لیزینگ خودرو سواری و مزایای آن

وقتی قرار است خرید اقساطی را انتخاب کنید یک سری موارد مدنظر شما است که باید مورد بررسی قرار بگیرد.

تحویل فوری خودروهای فروش اقساطی یکی از مهمترین مواردی است که می بایست در زمان عقد قرارداد به آن توجه صورت گیرد. در واقع تحویل های مدت دار طولانی گزینه خوبی نخواهد بود.

در واقع شما قراردادی با شرکت می بندید و مبلغی را به عنوان پیش پرداخت در نظر میگیرید و خودرو را در نهایت پس از سه ماه دریافت می کنید. دقت کنید که دریافت پس از سه ماه نهایت تاخیر عنوان شده است و بسیاری از خودروهای سواری در آن واحد جلوی شرکت به شما تحویل داده می شود.

خبر خوب اینکه سند خودرو پس از طی شدن شرایط لیزینگ خودرو سواری، به اسم خریدار خواهد شد و تنها ۳ دانگ از آن در رهن شرکت است و در واقع این گزینه قالب اجاره به شرط تملیک را دنبال کرده است.

شما مجبور به پیش پرداخت زیاد نیستید و همه چیز طبق بودجه و برنامه خودتان پیش می رود.

اگر علاقه ای به بیمه بدنه ندارید، هیچ اشکالی ندارد و این گزینه اجباری نخواهد بود.

می توانید تسهیلات لازم را پیش از اتمام مدت بازپرداخت تسویه نمایید و سودهای اتی از شما کسر می شود و این موضوع سبب می شود که پرداخت سود کمتری داشته باشید این مقایسه در برابر فرمول های رایج در بازار است.

شرایط لیزینگ خودرو سواری به این صورت است که قرارداد فروش اقساطی و اجاره به شرط تملیک به مشتری داده می شود.

لیزینگ خودرو سواری

گروه های اصلی فروش اقساطی خودروی سواری

برای لیزینگ خودرو سواری سه گروه اصلی وجود دارد که شامل بانک، لیزینگ و شرکت های خودروساز می شود و در این میان نمایشگاه داران نیز وجود دارند.

یکی از موضوعات مهم است شرکت های لیزینگ خودرو سواری و افراد حقیقی بیشترین نقش را در فروش اقساطی دارند. شرایط فروش قسطی خودرو باید ارزیابی شود و اعتمادسازی لازم در زمینه وثیقه و چک صورت بگیرد این موارد در راستای لیزینگ خودرو سواری گران قیمت بسیار مهم است. گاه وضعیت قیمت خودرو در بازار مبهم است و این موضوع دردسرهای خاص خود را دارد. خرید اقساطی خودرو به واسطه یک شرکت لیزینگ خودرو سواری معتبر می تواند بدون دردسر صورت بگیرد.

نوع فعالیت لیزینگ خودرو سواری

لیزینگ خودرو سواری بر اساس نوع فعالیت در چندین دسته مختلف تقسیم می شود و این تقسیم بندی به صورتی است که توسط بانک مرکزی نیز مورد تایید قرار می گیرد.

لیزینگ ها موسساتی هستند که در زمینه تامین مالی مشتریان به واسه تهیه کالا فعالیت دارند. کالا می تواند اعم از منقول یا غیر منقول باشد و در نهایت واگذاری به مشتری در راستای شرط تملیک و یا فروش اقساطی صورت می گیرد.

در واقع شرکت لیزینگ خودرو سواری بر اساس اعلام بانک مرکزی می تواند نقش واسط را ایفا نماید و خودروی سواری را از دو طریق اجاره به شرط تملیک و یا فروش اقساطی برای مشتری تامین کند.

در روش اول که اجاره به شرط تملیک است در واقع مالکیت خودرو تا هنگان تشویه به نام شرکت لیزینگ است اما فروش اقساطی به صورتی است که مالکیت خودرو در همان ابتدای کار به خریدار انتقال می یابد.

نکات مهم بستن قرارداد خرید اقساطی خودرو

حساب کتاب های مربوط به شرط و شروط اقساطی باید در همان ابتدای کار صورت بگیرد. میزان قسط و درصدی که برای سود تعیین می شود باید پیش بینی شود. در واقع عدم تصمیم گیری درست پیش از اقدام دردسرهای زیادی ایجاد می کند.

موضوع دیگر چک و سفته ای است که از شما اخذ می شود. شما به عنوان یک خریدار قسطی خودرو نیاز به ارائه چک و سفته دارید و بسیار مهم است که بتوانید جریمه ها و اقساط معوق را پرداخت نمایید چون در غیر این صورت چک و سفته شما درگیر شده و اجرا می شود.

بهتر است همه مفاد قرارداد خرید اقساطی خودرو مورد بررسی قرار بگیرد و منافع فروشنده نیز به طور کامل بررسی شود. از سوی دیگر نفع مشتری نیز باید بر اساس میزان قسطی که برای وی در نظر گرفته می شود ارزیابی شود.

مدارک لازم خرید اقساطی خودروی سواری

برای خرید اقساطی و یا لیزینگ خودرو سواری نیاز به تنظیم یک سری مدارک دارید که طبق روال زیر باید تهیه شود:

۱- نیاز به کپی شناسنامه از همه صفحات برای متقاضی و ضامن (در صورت نیاز به ضامن) است.
۲- باید کپی از کارت ملی متقاضی پشت و رو تهیه کنید در صورتی که ضامن دارید این مدرک از ضامن نیز مورد نیاز است.
۳- نیاز است که پرینت حساب ۳۰ گردش آخر حساب صادرکننده چک اقساط را ارائه دهید این کار توسط بانک نیز در نظر گرفته می شود.
۴- می توانید کپی از گواهینامه متقاضی ارائه دهید
۵- نیاز است که قبض تلفن متقاضی و ضامن ارائه شود
۶- گواهی امضای متقاضی و ضامن باید در نظر گرفته شود.
۷- وکالت نامه فک پلاک بر اساس فرم های مورد نیاز فقط برای متقاضی نیاز است.
۸- باید همه فرم هایی که در شرکت لیزینگ خودرو سواری در اختیار شما قرار می گیرد را تکمیل کنید. معمولاً فرم ها و امضاها به صورت الکترونیکی اخذ می شود و ثبت نام باید به شکل حضوری و در شرکت ها صورت بگیرد.

نتیجه گیری

لیزینگ خودرو سواری یکی از روش هایی است که می توانید برای رسیدن به خودروی مورد علاقه خود انتخاب کنید. نکته پایانی که در این زمینه به آن پرداخته می شود اینکه، این امکان برای شما فراهم است که زودتر از موعد مشخص شده با شرکت طرف قرارداد تسویه داشته باشید و به طور کلی حساب و کتاب های نهایی و اقساط باقی مانده و همینطور هزینه های دیرکرد برآورد می شود و در نهایت رقمی به شما اعلام می شود که می توانید پروسه تسویه را دنبال کنید. این موضوع نیاز به کد ملی شما دارد و باید وضعیت چک ها مورد بررسی قرار بگیرد.

طراحی و اجرا: سایت طراحان